x

Zbyněk Šanc Přírodní skvosty světa

21/11/2019 - 17/1/2020

Vernisáž proběhne ve středu 20.listopadu 2019 v 17 hodin ve výstavním prostoru Městského úřadu Trutnov.
Vystoupí kapela EKG Blues Trio.

Autor vystavených fotografií Ing. Zbyněk Šanc žije již 40 let v Trutnově. Povoláním je ekonom.  Fotografuje od svého mládí, výtvarnou fotografií se zabývá od roku 1978. Je členem fotoklubu KDÚ Trutnov,v současné době je předsedou tohoto spolku. V roce 1984 absolvoval  Institut výtvarné fotografie při Svazu čs. fotografů.

Zbyněk Šanc se systematicky věnuje fotografování krajiny a přírody. Fotografované krajiny se snaží zachytit v zajímavém osvětlení, důraz klade na perfektní ničím nerušenou kompozici. Nejčastěji a nejraději  fotografuje v blízkém okolí Trutnova, tj. v Podkrkonoší, v Krkonoších, v Českém ráji a na Broumovsku. Se svou knihou Krajina severovýchodních Čech zvítězil před několika lety v soutěži společnosti Fotolab o nejhezčí fotografickou knihu roku. Dávnou touhou autora bylo navštívit a fotografovat ve vybraných oblastechsvěta s nejhezčí přírodou. Během posledních patnácti let se mu většinaplánů splnila, neboť postupně navštívil a fotograficky zachytil přírodu Alp, Norska, Islandu, národních parků USA a Kanady, Bolívie a Peru, Namibie, Nového Zélandu, Filipín, Kostariky, Aljašky a Havajských ostrovů. Splnily se mu už i největší sny, tj. podniknout vysokohorské treky a fotografovat v nepálských Himalájích a v chilské a argentinské Patagonii. Při těchto cestách pořídil mnoho krajinářských fotografií a z nich uspořádal několik výstav v Trutnově i na jiných místech ČR a Polska.  

Současná výstava je již šestou autorovou výstavou, kterou uspořádala Galerie města Trutnova. Výběr fotografií byl učiněn tak, aby výstavní  kolekce zachytila přírodu světa v její bohaté rozmanitosti, stále překvapující kráse a barevné pestrosti. Všechny fotografie byly pořízeny digitálními zrcadlovkami Nikon D90 a Nikon D7500.

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 30 Kč
Děti, studenti a důchodci 20 Kč

Generální partner Galerie města Trutnova
Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.