x

Vojtěch Horálek/ Chrám přátel zeleně a zahrad

8/2–6/4 2024

Vojtěch Horálek (*1983 Praha) je představitelem aktuální podoby tradiční malby, kterou obohacuje o netradiční materiálové vstupy. Jeho plátna expandují do prostoru, malba se stává díky šitým prvkům mnohdy poměrně hlubokým reliéfem. Plátno nahrazují předměty všedního dne, které se stávají obrazovou plochou. Horálek byl od dětství obklopen uměleckým prostředím a možná i díky tomu je schopen integrovat do svého inspiračního okruhu cokoliv, co ho obklopuje v běžném životě. Estetiku asijských tržnic a obchodů, výjevy z campingu a trampingu stejně jako odkazy na tradiční výtvarné motivy z historie umění. Na Vyšší umělecko-průmyslové škole v Praze studoval řezbářství, na Akademii výtvarných umění v ateliéru Michalela Rittsteina malbu. Smysl pro prostor stejně jako pro kompozici figur a svěží poloha malířské grotesky jsou mu vlastní. Jeho tvorba snoubí rozverný i kritický komentář lidské existence a originální a zkušený malířský projev.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 7. února 2024 v 17 hodin. K výstavě promluví ředitelka Galerie města Trutnova Lucie Pangrácová.

 

Vojtěch Horálek/ Chrám přátel zeleně a zahrad

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 60 Kč
Děti, studenti a důchodci 40 Kč
Každou první středu v měsíci vstup zdarma

Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.