x

Petr Gondek MĚSTO SI TY

25/11–21/01 2021


 

Petr Gondek MĚSTO SI TY

Fotografie města z trochu jiného zorného úhlu, než jsme zvyklí vídat, tentokrát představí učitel oboru počítačové grafiky Základní umělecké školy Trutnov Petr Gondek.
Autor na výstavě v prostorách městského úřadu prezentuje výběr snímků z několika posledních let, jejichž společným tématem je město Trutnov. V názvu výstavy si Petr Gondek pohrává s fonetickým přepisem anglického termínu „the City“, jímž v tomto případě neodkazuje na velikost nebo demografické parametry Trutnova, ale na velmi osobní vztah k rodnému města.
Petr Gondek se toulá městem, naslouchá mu, zachycuje ho tak, jak ho sám vidí, někdy se jen dívá, jindy žasne, když mu ve výsledných snímcích nabídne něco navíc – nálady, emoce, dokonce i celý příběh… zapomenutého hadru na zábradlí rybníku v Dolcích, vyprázdněného billboardu, jehož konstrukce podivně a zbytečně rámuje krajinu jako připomínka čehosi pomíjivého a zbytečného v radostně radostně rozkvetlé louce…
 
Výstava Petra Gondeka MĚSTO SI TY bude otevřena ve čtvrtek 25. listopadu 2021. Vzhledem ke stávající epidemiologické situaci a protiepidemickým doporučením vlády se vernisáž neuskuteční.  

Petr Gondek MĚSTO SI TY

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 30 Kč
Děti, studenti a důchodci 20 Kč

Generální partner Galerie města Trutnova
Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.