x

Jazz World Photo

JAZZ WORLD PHOTO už pojedenácté

Světová elita jazzových fotografů bude o předposledním dubnovém víkendu upínat zraky do Trutnova.

Po jedenácté zde budou vyhlášeny výsledky prestižní soutěže JAZZ WORLD PHOTO, předány ceny prvním třem vítězům a také se premiérově otevře nová výstava třiceti nejlepších prací soutěže Jazz World Photo 2024.

Vernisáž proběhne v pátek 19. dubna v 18 hodin za účasti porotců soutěžících a výherců v prostoru galerie na Městském úřadě Trutnov. Letos očekáváme větší počet návštěvníků ze zahraničí, přijedou hosté z Francie, Polska, Španělska, Kanady, Jihoafrické republiky a Německa. Začátek vernisáže propukne tentokrát o hodinu později z důvodu pozdních příletů našich hostů.

Máte možnost tradičně jako první zhlédnout třicet nejlepších jazzových snímků od různých autorů z různých zemí světa. Opět nás čeká skvělé občerstvení od Café Lesa.

Na vernisáž přijedou i vítězové z let minulých – např. Dider Jallais, Emmenuelle Nemoz, Oleg Panov, Ula Las, Hervé Escario a další.

Na vernisáž navazuje program v kině Vesmír! K starému černobílému filmu dotvoří atmosféru svými improvizacemi holandská kapela Sunrise Trio v programu „Silent Film meets Jazz“. Promítat se bude americký němý film z roku 1927 SUNRISE: A Song of Two Humans, který v roce 1929 získal Oscara.

Výstava potrvá do 4. června 2024.

Jazz World Photo

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 60 Kč
Děti, studenti a důchodci 40 Kč
Každou první středu v měsíci vstup zdarma

Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.