x

Jaroslav Jirma Lidé a hory Kanady

17/01/2019 -10/03/2019

Vernisáž proběhne ve středu 16.1.2019 v 17 hodin
ve výstavním prostoru Městského úřadu Trutnov.

Ing. J. Jirman vystudoval ČVUT – elektrotechnickou fakultu a v podstatě celý profesní život pracoval v elektrotechnické trutnovské firmě ZPA. V této firmě prošel řadou technických a později manažerských funkcí, až po funkci generálního ředitele. V té době mu na intenzivní fotografování zbývalo velmi málo času. Intenzivně hledal relaxaci, kterou našel v hudbě, především v jazzu a v přírodě. Spojil dva koníčky – fotografování, procházky přírodou a poslech hudby.

Fotografuje na trutnovských festivalech Jazzinec, v roce 2013 měl první samostatnou výstavu s tematikou jazzu v trutnovské galerii, dále v galerii Satchmo v Hradci Králové, na Salonu východočeské fotografie a celou řadu regionálních výstav, včetně výstavy v polském městě Jelenia Gora. Stále ho však baví fotografování přírody a je samozřejmé, že nemohl nechat fotoaparát doma při cestě do Kanady.

Hory a lidé Kanady

Jednalo se o měsíční putování se stany, kouzelnou kanadskou přírodou. Cesta začala i skončila v Calgary a vedla v podstatě všemi velkými národními parky, které se nacházejí ve Skalistých horách. Vedle toho se vyskytla možnost zúčastnit se i svátku Canada Day a festivalu kovbojů – STAMPEDE. Fotografií z cesty vzniklo velké množství, problémem bylo vybrat ty nejsprávnější reprezentanty.

Nakolik se podařilo vtáhnout vás, diváky do drsné kanadské přírody a mezi nezvykle otevřené a pohostinné lidi, je na vás, na návštěvnících výstavy.

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 30 Kč
Děti, studenti a důchodci 20 Kč

Generální partner Galerie města Trutnova
Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.