x

Jaromír Zemina - Umění, které se mnou bydlí

30/4 - 7/6 2014

Galerie města Trutnova v letošním roce pořádá již

5. trutnovskou galerijní noc a tentokrát ve velkém stylu.

Stěžejní část bude tvořit TRAFFIC DANCE PROJEKT.

V jedinečném živoucím mixu produkovaným palácem Akropolis se prolíná několik současných uměleckých trendů: oživování místa a jeho genia loci, divadelní tvar pouličního představeni, taneční a hudební show, street artová exhibice nebo hasičská groteska pro děti od 3 do 93 let. A v neposlední řadě excelentní výtvarné zpracování samotného pohyblivého vehiklu, více jak třicet let starého hasičského speciálu, který se dokáže změnit v plně funkční, pojízdnou divadelně-hudební scénu nebo malířské plátno. Výtvarníkem a zhotovitelem přestavby vozidla Mogul – Škoda 706 RTHP CAS 25 je sochař Lukáš Rais. Celý projekt  již získal během své existence mezi uměleckou veřejností kredit a ansambl i na základě tohoto představení dostal nabídku hostovat v roce 2012 ve Washingtonu.  V současné době neexistuje v České republice podobný divadelně-hudebně-pohybový projekt.

Naši návštěvníci a všichni kolemjdoucí se tedy mohou těšit

ve 13:30 na TRAFFIC DANCE – BOMBEROS rodinnou pouliční hasičskou grotesku. Vítejte na oslavách z 120. výročí Sboru dobrovolných hasičů Bomberos! Uvidíte ukázky z práce jedinečného hasičského sboru a snad se u toho nikdo moc nenamočí. Klaunerie, gagy, groteska a „tvrdá“ hasičská dřina při čekání na vytoužený požár.

V 16 hodin proběhne v budově galerie komentovaná prohlídka k výstavě ateliéru Socha 1, při níž vás při příležitosti posledního dne výstavy provedou někteří autoři i vedoucí ateliéru.

v 19:00 opět na náměstí TRAFFIC DANCE – ART Výtvarna exhibice malíře Jana Mika a jeho přátel. Jan Miko je uznávaný akční malíř specializující se na pouliční rychlomalby na netypické materiály. V tomto případě se jedná o více než 1000 metry bublinkové a potravinářské folie obalený okřídlený hasičský speciál.

19. dubna tedy neváhejte a zavítejte nejen na Krakonošovo náměstí, ale také do Galerie města Trtunova.

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 60 Kč
Děti, studenti a důchodci 40 Kč
Každou první středu v měsíci vstup zdarma

Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.