x

Hynek Šnajdar Tanec mezi vejci

26/9/2019 - 15/11/2019

Srdečně vás zveme na výstavu koláží.
Na flétnu zahraje Martin Brunner.

„Chce to klid, říkali epikurejci – život je TANEC MEZI VEJCI

Život prostě bezva je, horší byl by, kdyby byl bez vajec…“,

zpívá J. Nohavica.

Svou výstavu takto pojmenoval i rodák z Rychnova nad Kněžnou a šéfredaktor Trutnovinek HYNEK ŠNAJDAR.

Stejný název nese i koláž vytvořená speciálně pro International Festival Jazz Dance Open 2019. Šestnáctý ročník tohoto festivalu otevřela mezinárodní výstava koláží ve Východočeském divadle v Pardubicích „Tanec v kolážích“.

Tvorbě koláží se Hynek věnuje od 80. let, kdy ho zcela nadchnul surrealismus nejen jako umělecký směr, ale i jako životní styl. V té době se podílel na vydání samizdatových tematických sborníků na Moravě Les rendez vous des amis a Klíč k realitě. Své práce ukázal veřejnosti před r. 1989 na různých „nepovolených“ výstavách v parcích, lomech a lesích na Moravě i v Čechách. Od roku 1998 měl doposud 18 samostatných a 39 společných výstav nejen v České republice, ale i v zahraničí (USA, Dánsko, Rakousko).

Přiznává, že ho nejvíc těší samotný proces vzniku díla, jež vzniká při jeho pověstném puntičkářství během nekonečně trpělivého vystřihování miniaturních realistických detailů jednotlivých obrazů. Další fáze a výsledné vize už nejsou úplně závislé na rozumu, ale na štěstí, náhodě, myšlenkovém rozpoložení…

Hynkovy koláže můžete zhlédnout v prostorách fotogalerie Městského úřadu Trutnov do 15. listopadu 2019. 

Alena Rodrová

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 30 Kč
Děti, studenti a důchodci 20 Kč

Generální partner Galerie města Trutnova
Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.