x

Ateliér Socha I. - FAVU VUT Brno

14/3 - 19/4 2014

Atraktivní přehlídka mladé sochařské tvorby zaplní v březnu a dubnu nejstarší budovu města Trutnova. Městská galerie vystavuje výběr prací studentů Ateliéru figurativního sochařství prof. akad. soch Michala Gabriela, a tak se budou moci návštěvníci setkat s pracemi mladých nadějných sochařů, kteří stojí na prahu své umělecké dráhy.

Přesto, že půjde o prezentaci tvorby studentské, jde o díla překvapivé umělecké i řemeslné úrovně. Svobodný přístup vedení ateliéru umožňuje studentům rozlet v širokém spektru sochařských přístupů, jejichž podstatou je schopnost zobrazivého (tzv. realistického) vyjádření. Díla pohybující se ve škále od hyperrealismu až po ornamentální kompozice vycházející z lidské figury dohromady představují delikátní a svěží směs artefaktů. Nevěsta v nadživotní velikosti, busta, která sleduje svým pohledem návštěvníky, mramorová rohožka, figury a torza, to vše jsou díla, která vznikala tradičními sochařskými postupy nebo také za použití nejmodernějších 3D technologií, v nichž tento ateliér jako jediný v ČR vyučuje. Na výstavě jsou svojí tvorbou také symbolicky zastoupeni vedoucí ateliéru prof. akad. soch.

Výstava potrvá do 19. dubna, kdy bude v rámci trutnovské galerijní noci slavnostně uzavřena.

Mgr. Lucie Pangrácová

ředitelka Galerie města Trutnova

Otevřeno

út–pá: 9.00–16.30
so–ne: 9.30–15.00

Vstupné

Dospělí 60 Kč
Děti, studenti a důchodci 40 Kč
Každou první středu v měsíci vstup zdarma

Generální partner
Logo gamt.cz

Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov
+420 499 815 916
gamt@gamt.cz

Facebook gamt.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.